Naše hory logo


Naša anketa

Mali by sa podľa Vás Tatry otvoriť viac turistom?
Poll plugin by MMG

Dôvody neúspechu AMST

 

  1. Chýbal záujem a schopnosť niečo zmeniť. Napr. petícia, okrem slabého obsahu, nemala žiadnu systematickú distribúciu k členskej základni (email) ani v KST a SHS JAMES. Členovia sa k nej dostávali náhodne - cez známych a média.
  2. Nemali žiadny konkrétny a spoločný cieľ.  SHS JAMES (I. Koller) odmietol celý návrh NP, s tým ostatné kluby nesúhlasili. Hovorili len o jeho úprave.
  3. Rozpory v ASMT, aj vo vnútri klubov. Chýbala im jednotiaca a vedúca osobnosť. (Prečo mali za hovorcu-šéfa neschopného, perfídneho človeka akým je I. Koller, je tiež otázka?)
  4. Nepochopili vývoj a ako niečo dosiahnuť. To ukázala iná a úspešná iniciatíva („Za slušné Slovensko“ s podporou obyčajných ľudí dokázali „nemožné“ – zbaviť krajinu R. Fica, R. Kaliňáka, atď.). Navyše: petícia nezaväzuje k jej plneniu ako napr. referendum, čo sme niektorým členom povedali ešte pri jej plánovaní.
  5. Mylná bola predstava, že rozhodujúce bolo stretnutie s vtedajším ministrom L. Sólymosom (MŽP). Príčinou z jeho strany mohla byť politika - strach z prepadu preferencií strany Most-Híd (škandál okolo „harakter“ Bugár). Jeho PR krok mal skôr vyzerať ústretovo v očiach verejnosti, než niekomu pomôcť. On situáciu ignoroval a napr. nereagoval ani na jeden list, ktorý dostal od 6 subjektov ohľadom podmienok v TANAP-e.
  6. Zábavný, ale nie od veci, je aj názor, že tu nešlo o skutočnú zmenu I. Kollerovi. Skôr riešil svoj osobný spor s P. Majkom a vyhrotil to do konfliktu, kde použil nielen JAMES, ale namotal na to aj ostatné kluby, známych, chatárov a najmä verejnosť, ktorá zmenu chce, aby dokázal P. Majkovi, že nemá pravdu. Nemá, ale vyhral to na celej čiare.

 

OINH podporili AMST preto, že v kluboch boli, až na SHS JAMES, noví ľudia, ktorí mali dostať šancu ukázať, čo dokážu.